Super League 2 | ΑΕΚ Β - Ηλιούπολη 2-2 | Highlights

ΑΕΚ Β - Ηλιούπολη
H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Ηλιούπολη σε αγώνα για την δεύτερη αγωνιστική της Super League 2, που διεξήχθη στο Σεραφείδειο στα Σπάτα. Ήταν ένας αγώνας που σίγουρα "χόρτασε" όσους τον παρακολούθησαν, αφού έγινε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση και πολλές συγκινήσεις.

Η Ηλιούπολη προηγήθηκε (0-1) με πέναλτι του Μαυριά στο 24', αλλά έμεινε με δέκα παίκτες στο 36' λόγω αποβολής του Μαϊδανού. Στο 63' ήρθε το 1-1 από τον Στέφανο Κάτσικα, όμως και η ΑΕΚ Β έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Μανίσα, επίσης με δεύτερη κίτρινη, στο 75'.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα και έδειχνε να χάνει τον αγώνα (1-2) με το τέρμα του Αλεξόπουλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως αντέδρασε και πάλι και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) με την κεφαλιά του Δημήτρη Θεοδωρίδη πέντε λεπτά αργότερα (90+6').