Κέρκυρα: Ξεμούδιασμα με τους Νέους

Την ευκαιρία να δει αγωνιζόμενους τους παίκτες που, είτε δεν αγωνίστηκαν, είτε πήραν λιγότερο χρόνο συμμετοχής στο χθεσινό φιλικό με την Αναγέννηση Γιαννιτσών, στο ΕΑΚ (3-0), είχε σήμερα το απόγευμα ο Άκης Μάντζιος, στο διπλό με την άκρως ανανεωμένη ομάδα Νέων του συλλόγου.

Το ματς, διάρκειας 70 λεπτών (δύο ημίχρονα των 35') διεξήχθη στον Πλάντραφο, με τους «μεγάλους» να επικρατούν άνετα, με 8-0 (4-0 ημίχρονο), χάρις σε γκολ των Βασιλόγιαννη (10', 13'), Ηλιάδη (21'), Καραπέτσα (26'), Καραλή (42'), Διαμαντόπουλου (45', 59') και Τσοκάνη (61'). Ενώ δοκάρι είχε ο Σίμωσης (24'). Χρέη διαιτητή, εκτέλεσε ο γυμναστής της ομάδας Νέων, Λευτέρης Τσουκαλάς.

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ (Α. Μάντζιος): Ριγανάς, Κούδας, Ζιάμπαρης, Παπαδήμας, Κοντοδήμος, Ηλιάδης, Καραπέτσας, Τσοκάνης, Βασιλόγιαννης, Σίμωσης, Διαμαντόπουλος. Στο β' μέρος αγωνίστηκαν και οι Χρόνης, Λώττας, Καραλής, Γεωργακόπουλος, Κρητικός, Λάμπρου.

ΝΕΟΙ ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ (Γ. Χονδρογιάννης): Ντάικος, Φωτεινός, Μακρής, Μπαμιόγλου, Μεντής, Τόμπρος, Κροκίδης, Χανδρινός, Νίκας, Σγούρος, Γρηγοράκης. Στο β' μέρος αγωνίστηκαν και οι Ευθυμίου, Αφορόζης, Χιουσένι, Λάμπουρας, Ρίτσαρντ, Μποζίκης, Ραπούσης, Χονδρογιάννης, Τριαντάφυλλος.