Αναστόπουλος: "Ευχαριστημένος από τα νέα παιδιά"

Ο Νίκος Αναστόπουλος μετά την λήξη του αγώνα με τον Απόλλωνα δήλωσε τα εξής: «Παίξαμε το πρώτο ημίχρονο και έχουμε 90λεπτο ακόμη για να τελειώσουμε την πρόκριση. Είναι ένας θεσμός που ο ΟΦΗ έχει παράδοση και θα κοιτάξουμε να προχωρήσουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε. Η νίκη θα μας δώσει ψυχολογική ώθηση για το παιχνίδι της Κυριακής.

Τι θέλαμε τι νίκη αλλά το σκορ δεν μας έδωσαν την δυνατότητα να δούμε και άλλα παιδιά σε τι ετοιμότητα βρίσκονται. Στο πρώτο ημίχρονο πιέσαμε κατά διαστήματα αλλά δεν είχαμε καλή κυκλοφορία της μπάλας και καλή τελική πάσα. Παρόλα αυτά είχαμε διάθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε είχαμε φάση να κάνουμε το 2-0.

Σημασία έχει όμως ότι πήραμε τη νίκη που θα μας βοηθήσει ψυχολογικά. Είμαι ευχαριστημένος από τα νέα παιδιά, και είχα στο μυαλό μου να μπούνε και κάποια άλλα παιδιά αλλά δεν με βοήθησε το σκορ. Όπου και αν παίζουμε θέλουμε να κερδίζουμε αλλά δεν παίζουμε μόνοι μας.»