Φιλικό | Παναθηναϊκός - Ουνιόν Χάουζ 14-0 | Highlights

Παναθηναϊκός - Ουνιόν Χάουζ
Καλή εικόνα για τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού στο φιλικό με την Ουνιόν Χάους. Ο Ντιέγκο Αλόνσο χρησιμοποίησε συνολικά 21 ποδοσφαιριστές, μοιράζοντας το χρόνο, με τον Γιώργο Νίκα να είναι ο μοναδικός που αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό ο Τζούριτσιτς με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 12' ο Νίκας σκόραρε σε τετ α τετ, ενώ ένα λεπτό αργότερα πάλι ο Τζούριτσιτς πέτυχε το 3-0. Ο Σέρβος μέσος πέτυχε χατ τρικ στο 28' με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 35' ήταν η σειρά του Μαντσίνι να σκοράρει από κοντά ενώ το σκορ ημιχρόνου (6-0) έκλεισε στο 40' με... δράστη τον Νταμπίζα.

Το 7-0 ήρθε πάλι από τον Νίκα στο 52', ενώ στο 64' πήρε τη σκυτάλη ο Γερεμέγεφ για το 8-0. Το σκορ πήρε τεράστιες διαστάσεις μέσα σε 9 λεπτά, από το 78' έως το 87' όταν κατά σειρά σκόραραν οι Μπρέγκου, Βαγιαννίδης, Αϊτόρ, Σένκεφελντ και Γερεμέγεφ (δύο γκολ)!